0
محتویات سبد خرید

ریبون ها:


برای چاپ روی انواع برچسب باید از جوهری مخصوص به نام ریبون استفاده کرد و این محصول دارای انواع مختلف از نظر اندازه 

و کارایی میباشد. لازم به ذکر است شرکت پایاکد بعنوان نمایندگی برترین برندهای ریبون و برچسب در خدمت مشتریان عزیز میباشد.

 

انواع ریبون :

ریبون ها را میتوان به 4 دسته کلی تقسیم کرد که این دسته بندی های شامل موارد زیر میباشد :
- ریبون وکس (Wax)
- ریبون وکس رزین (Wax Resin )
- ریبون رزین (Resin ribbon)
- ریبون سوپر رزین (Resin super)

 

 

انواع سایز ریبون 

با توجه به سایز و جنس لیبل ها (برچسب ها) نوع و سایز ریبون ها نیز تغییر می کند که در زیر به سایزهای مختلف ریبون اشاره شده است . این سایزبندی ها عبارتند از :
1- ریبون m75*60 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )
2- ریبون m300*60 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )
3- ریبون m300*8 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )
4- ریبون m75*11 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )
5- ریبون m300*11 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )
6- ریبون m450*11 دارای انواع (وکسوکس رزینرزین )

بسته به نوع دستگاه های چاپ (لیبل پرینترها) از ریبون های مختلف استفاده می شود و همچنین ریبون ها دارای رنگ های مختلف می باشند از جمله (مشکی ، قرمز، آبی ، سبز ) که از آنها برای چاپ آرم و لوگو در رنگهای مختلف نیز می توان استفاده کرد.

 

 

 

 

کاربرد ریبون :

ریبون ها با توجه به مواد تشکیل دهنده آن کاربردهای مختلفی دارند.
ریبون وکس (Wax) : بیشترین استفاده این نوع ریبون روی برچسب های کاغذی بوده که مقاومت زیادی در مقابل سایش و شست شو ندارد ولی بهترین کیفیت چاپ را در متن و طرح (آرم و لوگو) را دارد.
ریبون وکس رزین (Wax Resin) : این ریبون ها قابلیت چاپ بر روی انواع لیبل ها را دارد، مانند لیبل های پلاستیکی (pvc) ،متال ،شبرنگ ،ماندگاری بهتری نسبت به ریبون وکس دارد.
ریبون رزین (Resin Ribbon) : این نوع ریبون دارای کیفیت چاپ بالایی بوده و بیشترین استفاده را روی لیبل های تایوک ،متال و شبرنگ را دارد . ریبون رزین نسبت به حلال ها بسیار مقاوم بوده به سادگی پاک نمیشود.
ریبون سوپر رزین ( Resin Super) : این نوع ریبون بیشتر برای چاپ روی لیبل های اموال و پلاستیکی استفاده و با توجه به نوع آن به هیچ عنوان مواردی چاپی پاک نمی شود.
5 ـ ریبون دفاتر پستی و پیشخوان دولت : ریبون وکس ( 60×75) با نوار مرکزی نیم اینچ که بیشتر برای چاپ برچسب بارکد مربوط به مرسوله های پستی استفاده می شود.
6 ـ ریبون تاریخزن : این ریبون مخصوص دستگاه تاریخزن حرارتی بوده و در صنایع لبنی ،غذایی برای چاپ تاریخ تولید ،انقضاء و قیمت کالا کاربرد دارد.

 

 

 

خصوصیات ریبون :

ریبون یکی از مواد بسیار مهم مصرفی در تجهیزات چاپ بارکد و لیبل پرینترها بوده به همین خاطر باید در هنگام خرید به مارک ریبون دقت شود تا ریبونی خریداری شود که خصوصیات زیر را داشته باشد :
1 – کیفیت بالای چاپ
2 – مقاومت در برابر انواع مواد شوینده و شیمیایی
3 – سازگاری با انواع چاپگرها (لیبل پرینترها)
ریبون نقش بسزایی در بالا بردن طول عمر مفید هد چاپگرها را دارد و در عملکرد دستگاه های بارکد خوان نیز تاثیر بسزایی گذاشته است و اگر ریبون روی برچسب خوب چاپ نگیرد بارکد خوان نیز قادر به خواندن بارکد چاپ شده نیست .
ریبون ها نسبت به نور حساس بوده و باید سعی شود در محیطی نگهداری شود که نور مستقیم به آنها نتابد. هر چقدر از عمر ریبون ها بگذرد کیفیت و کارآیی ریبون کمتر میشود و خاصیت ریبون از بین میرود و به همین خاطر باید سعی شود در هنگام خرید ریبون به دو نکته توجه گردد :
1- نوار ریبون نباید زیاد خشک باشد. خشکی ریبون دلیل بر کهنه بودن ریبون است.
2- هر چقدر نوار ریبون نرمتر باشد دلیل بر تازگی و کیفیت بالای ریبون است.
برای کالاهایی که از نظر ماندگاری چاپ اهمیت چندانی ندارند ریبون وکس استفاده میکنند که در برابر اصطحکاک و شستشو مقاومت کمتری داشته و زود پاک می شود .
ریبون رزین و ریبون سوپر رزین برای کالاهایی که ارزش ریالی بالایی داشته و میخواهند لیبل چاپی مشخصات کالا ماندگاری بالایی داشته و در برابر حلالهای قوی مقاومت زیادی داشته باشد و به هیچ عنوان پاک نشود استفاده میگردد.


شرکت پایاکد نمایندگی فروش برترین برندهای ریبون را دارا میباشد و دو هدف را سرلوحه کار خود قرار داده است که این اهداف عبارتند از :
1- عرضه ریبون و برچسب با بهترین کیفیت
هر چقدر کیفیت ریبون ها بالا باشد با حرارت کم می توان بهترین چاپ را روی برچسب ها انجام داد و این کار باعث افزایش طول عمر چاپگر میشود .
2 – رضایتمندی مشتری از خدمات شرکت پایاکد
شرکت پایاکد متعهد میشود در صورتیکه مشتری از جنس خود شامل انواع ریبون و برچسب که خریداری کرده است راضی نبوده باشد اجناس مربوطه را عودت داده و تمام خسارتهای احتمالی ناشی را جبران نماید و به هر صورت ممکن با ارائه اجناس جدید رضایت مشتری را جلب کند.