0
محتویات سبد خرید

برچسب(لیبل):برچسب

برچسب ها ورقه های پشت چسبدار هستند که در جنس های مختلف (کاغذی، صدفی، متال، وید و حرارتی) تولید میشوند.برای ثبت مشخصات فنی کالا از آن استفاده میشود که هر کدام از این برچسب ها بنا به نوع جنس برای کار خاصی مناسب است.

انواع برچسب :

برچسب کاغذی ( paper)برچسب کاغذی با توجه به ارزان بودن، بالاترین مصرف و استفاده را در صنایع مختلف در کشور را دارا میباشد. این نوع لیبل ها یا برچسب کاغذی در اندازه و سایزهای مختلفی تولید میشود. برچسب کاغذی با توجه به نوع کاربرد و مصرف آن با دونوع چسب هاتملت و آکرونال تولید و روانه بازار میشود.
از ویژگی های لیبل کاغذی می توان به براق بودن، ارزان بودن، تنوع چسب، تنوع رنگ اشاره کرد. از این نوع برچسب کاغذی در صنایع مختلف و در قسمت بسته بندی کالا (لیبل روی محصولات و بسته بندی ها)استفاده می گردد. کاربرد برچسب کاغذی در محیط های تمیز و خشک و برای استفاده کوتاه مدت (چند ماه) می باشد. برای چاپ بر روی لیبل کاغذی از ریبون وکس استفاده می شود. برچسب کاغذی رولی به صورت سطح پشت چسب دار مناسب برای چاپگرهای چاپ بارکد میباشد . اینگونه لیبل ها بصورت پشت چسب دار رولی در سایزهای مختلف و دارای 3 نوع ( گلاسه ، نیمه گلاسه ، مات ) بوده و در رنگ های مختلف ( آبی، بنفش، قرمز، سبز و ...) بنا به در خواست مشتری تولید می شود. بیشترین استفاده را در صنایع بسته بندی دارد.

2 ـ برچسب متال (metal) :  این گونه برچسب ها از نوعی الیاژ فلز در آن استفاده می شود و به خاطر همین مقاومت زیادی از نظر کشیدگی دارد. در دمای بین منهای 40 درجه و مثبت 220درجه سانتی گراد خاصیت چسبندگی خود را حفظ می کند. ضد خش بوده و در مقابل حرارت و شوینده ها مقاوم می باشد. بیشترین مصرف این لیبل ها در بخش لوازم خودرو، لوازم خانگی بوده و رنگ این برچسب ها نقره ای است .

برچسب پلاستیکی (pvc) : این برچسب ها حالت پلاستیکی داشته تا 80 درجه سانتی گراد تحمل حرارت را دارد و در مقابل گرمای آفتاب و باد و باران مقاوم است ،دارای انواع مات و براق می باشد . قدرت چسبندگی اینگونه لیبل ها بالاست.

4ـ برچسب اموال: اینگونه لیبل ها برای اموال سازمان و شرکت های بزرگ به عنوان یک برچسب حفاظتی عمل می کند .

برچسب حرارتیاین لیبل ها به صورت حرارتی بوده و نیازی به استفاده از ریبون ندارد. بیشتر در آزمایشگاه ها و فروشگاه های مواد غذایی کاربرد دارد. هزینه استفاده از این نوع برچسب ها پایین می باشد.

6 ـ برچسب تایوک برچسب های تایوک بیشتر در صنایع نساجی و خودرو سازی استفاده می شود. از الیاف پارچه ای به صورت فشرده درست شده و بسیار مقاوم می باشد.

7ـ برچسب بی رنگ و شفاف: این لیبل ها بیشتر در صنایع خودرو سازی روی شیشه خودرو استفاده می شود. چون از دو طرف نوشته ها قابل رویت است. در صنایع تولید شیشه و کارت ضمانت محصولات الکترونیکی نیز کاربرد دارد.

8 ـ برچسب وید (void label): این برچسب ها در گارانتی محصولات استفاده می شود . از نظر کشیدگی مقاومت بالایی دارد و وقتی که روی محصول چسبانده شود زمان جدا شدن لیبل بصورت شطرنجی جدا شده و دیگر قابل استفاده نمیباشد.

 

پرمصرف ترین نوع برچسب نوع برچسب کاغذی ساده (آرت) بوده که در صنایع گوناگونی از قبیل : 

 

1- صنایع دارویی و داروخانه به عنوان برچسب دارو (به صورت بسته های ورقه ای)
2- صنایع بسته بندی به عنوان برچسب مشخصات کالا
3- صنایع آرایشی و بهداشتی در برچسب های چاپی
4- فروشگاه های مواد غذایی
 
برچسب ها بسته به نیاز مشتریان تنوع سایزی زیادی دارند. برچسب ها از نظر ردیفی به برچسب تک ردیفه ،برچسب دو ردیفه، برچسب سه ردیفه و برچسب چهار ردیفه تقسیم میشوند.

مشخصات برچسب مرغوب :

برچسب خوب به برچسب های اطلاق می شود که دارای مشخصات زیر باشد :
1- ضخامت برچسب زیاد باشد
2- چسبندگی برچسب بالا باشد
3- فاصله (گپ ) بین برچسب ها استاندارد و به یک اندازه باشد 


برچسب مات تحریر دارای خصوصیات نوشتاری مناسب و همچنین چسبندگی خوب میباشد و در لوازم التحریر بایگانی و اداری مورد استفاده میباشد.
برچسب پلاستیکی خاصیت کشسانی بالایی دارد و این برچسب به هیچ عنوان پاره یا مخدوش نمی شود. این برچسب بهترین گزینه برای لوازم الکترونیکی و کالاها یا بسته های که در معرض نور آفتاب قرار دارند، میباشد. ریبون مناسب برای این نوع برچسب ها ریبون رزین و ریبون سوپر رزین می باشد .
برچسب های شبرنگ در رنگهای بسیار متنوع و به دو صورت برچسب های رویه نازک و ضخیم تولید می شود که این برچسب ها بیشتر در سازماندهی اموال و دارایی موجود شرکتها و ارگانها استفاده می شود.
برچسب خرد شونده : برچسبی است که ماندگاری بالایی دارد و خیلی سخت از روی کالا کنده می شود و در صورت کنده شدن تکه تکه میگردد و موارد استفاده این برچسب برای گارانتی محصولات می باشد .
شرکت پایاکد توانایی تولید برچسب در سایزهای مختلف با هر رنگ و طرح همراه با کیفیت بالا را دارا میباشد و برچسب های تولیدی این شرکت بهترین کیفیت را از نظر جنس برچسب، چسبندگی برچسب و ضخامت بالای برچسب دارد .